NE PROPUSTITE PRILIKU DA DOŽIVITE STVARNOST KROZ LUCIDNI PRIKAZ
GRČKOG REDITELJA JORGOSA LANTIMOSA

Film „BUGONIJA“ (BUGONIA), koji je svoje osnove pronašao u antičkoj mitologiji, u bioskope širom Srbije stiže u četvrtak, 27. novembra. Jedinstveni reditelj, prepoznatljivog umetničkog izraza i specifičnog, sarkastičnog prikaza društva, ponovo je glavne uloge poverio svojim omiljenim glumcima, Džesiju Plemonsu i dvostrukoj dobitnici Oskara, Emi Stoun.

Kroz napet, provokativan, na momente duhovit i mučan, a pre svega duboko filozofski odnos, protagonisti filma „BUGONIJA“ vode publiku na put spoznaje modernog sveta i društva u kome živimo, moći, novca, uspeha, ali i lične moralne borbe.

Estetski perfektan svet „BUGONIJE“ savremenom gledaocu približio je starogrčki mit o obnovi života, rađanju i plodnosti koje nastaju iz raspadajućeg tela, a svi koji vole film znaju da upravo takvu metaforu, na velikom platnu, niko ne bi oživeo bolje od Jorgosa Lantimosa.

O FILMU: Dvojica mladića opsednuta teorijama zavere kidnapuju direktorku velike kompanije, uvereni da je ona vanzemaljac koji želi da uništi planetu Zemlju.

Trejler filma pogledajte na linku:

Related Article